Şehit Ozgur Ronî

Ozgur Roni

Kod Adı: Ozgur Ronî
Adi Soyadi: Özgür Alparslan
Partiye Katıldığı Tarih ve Yeri: 2009 Stenbol
Şahadet Tarihi ve Yeri: 17.07.2022 / Medya Savunma Alanları

 

Stêrk TV Özel programında konuşan PKK Gençlik Komitesi üyesi Özgür Şerker, konuşmasına  Şehit Vejin Jiyan ve Şehit Özgür Roni’yi anarak başladı. Özgür Şerker, aynı zamanda Kürdistan gençliğine de önemli bir mesaj vererek şunları söyledi: “Bilindiği gibi yakın zamanda Heval Vejin ve Heval Özgür’ün şehadetleri ilan edildi. Her iki arkadaşımız da Türk işgalinin saldırılarında şehit oldular. Bu mücadelede yerlerini aldılar, emsalsiz çalışmalar yürüttüler, Kürdistan gençliğine ışık oldular. Mücadeleye bir yıldız gibi katıldılar ve bunun sonucunda da arkalarında değerli bir miras bıraktılar. Bu nedenle bu iki dostu anlamayı ve tanımayı hem bizim hem de tüm Kürdistan gençliğine boyun borcudur. 

Son olarak şunu söylemek istiyorum; Kürdistan gençliği bu dostları tanımalı. Heval Vejin’in, Heval Özgür’ün mücadele ruhunu kendilerine kıble olarak görmelidirler. Bu arkadaşlar Kürdistan gençliğinin fedakarlıklarıydı. Bu arkadaşlar, heval Vejin ve Özgür Roni Kürdistan gençliğinin sembolleriydi. Bu uğurda savaştılar, Bu uğurda düşmana karşı dimdik ayakta durdular ve bu uğurda büyük bedeller verdiler. 

Bu yoldaşları hiçbir zaman unutmayacağız, her zaman onların izinde olacağız ve inanıyoruz ki düşman bundan dolayı mutlu olamaz çünkü bu arkadaşlar şehit oldu ve ertesi gün bir grup genç bu arkadaşların adlarını alarak katılımlarını ilan ettiler. Düşmana verilecek en anlamlı mesaj budur. Bu gösteriyor ki Türk işgali ne yaparsa yapsın Apocu gençliğini ele geçiremez. Ne kadar saldırmaya çalışsa da en sonunda kendisi kaybedecek.

Özgürlük tohumu olan bu tohum bir kere Kürdistan’a ekilmiş. Apocu gençliği bir kere bu özgürlüğün tadına varmış. Bu nedenle hem  heval Vejin şahsında, hem de heval Özgür Roni şahsında bu yoldaşları bir kez daha büyük saygıyla ve anıyorum ve anıları önünde eğiliyorum. Onların hedeflerini, hayallerini gerçekleştirene kadar onların intikamımızı alana kadar, her zaman, sürekli bir mücadele içinde olacağımızı belirtiyorum.”

Close