AçıklamalarGenel

PKK mucizevi direnişiyle bir yenilmezlik hareketirdir!

YURTSEVER HALKIMIZA, TÜM DEVRİMCİ GENÇLİĞE VE BASINA

40 yıllık özgürlük destanı olan partimiz Partiya Karkerên Kürdistan’ın kuruluş yıldönümünü karşılamaktayız. 27 Kasım 1978 yılında insanlığın en kadim toprağı olan Kürdistan da tohumu ekilen PKK bugün toprağa kök salmış, milyonların kalbine taht kurmuştur. Yine devrimci gençliğin kıblegâhı haline gelerek zalimlerin saltanatını titreten muhteşem bir direniş hareketi olmuştur. Bu temelde başta direniş ve zafer önderimiz Önder APO’nun, halkımızın ve devrimci gençliğin parti bayramını kutluyor, Haki Karerlerden Delal, Zeki ve Atakan yoldaşlara, Ali Çiçeklerden Baran Mawa ve Mahir Botanlara tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

PKK insanlığa yağdırılan nefrete ve lanete karşı intikam gazabı, insanlık değerlerinin özgürlüğe kavuşmasında ise yıkılmaz bir direniş abidesi, sarsılmaz bir değerler anıtıdır. Bu gerçeklik her geçen gün bir kez daha ispatlanarak büyümektedir. Çıkışından bugüne kadar bitirilmek için her türlü yola başvurulsa da, binbir çeşit hile, entrika ve komplo uygulansa da, barbarlık düzeyinde vahşi imha operasyonları yürütülse de yine tarihin en büyük orduları ve en gelişmiş tekniği kullanılsa da PKK mucizevi düzeyde bir direnişle kendini var etmesini bilmiştir. Çünkü PKK BİR YENİLMEZLİK HAREKETİDİR. PKK’nin karakteri, doğası ve mayasında bu gizemli gerçeklik saklıdır. Bunu yaratan da kuşkusuz başta Önder APO ve özgürlüğün fedaileri kahraman şehitlerimizdir.

Halk düşmanlarının, sömürgecilerin ve soykırımcı emperyalistlerin anlamadığı ve anlayamayacağı durum budur. Bu bakımdan PKK sarayların ve köşklerin karanlık dehlizlerinde planlanan tüm kirli, uğursuz ve lanetli politikaları alt üst etmekle yetinmemiştir. 40 yıllık mucize direnişiyle hem Kürdistan’da hem insanlık nazarında büyük devrimsel gelişmeleri yaratmasını bilmiştir. Sömürgecilerin kendilerini, ağa babalarını ve uşaklarını asıl kahreden gerçeklik de bu olmaktadır.

Bugün de başta Kürdistan’daki gençlik olmak üzere tüm sosyalist, yurtsever ve devrimci gençliğin direniş pınarı olarak PKK yi seçmesinin esas sebebi budur. Tarihsel mirası PKK’nin devrimci zaferi yaratacağının en büyük kanıtıdır. Kemal PİR bundan tam 36 yıl önce ‘bugün 6 kişiyiz, yarın 16, gelecekte milyonlar olacağız’ derken PKK’de gördüğü zaferin bilgece inancıyla öngörüde bulunmuştu. 40 yıllık soluksuz mücadele sürecinde ise Kürdistan gençliği Önderlik felsefesi ve PKK direniş kültürüyle fedaileşti ve sel olup devrim saflarına akarak binlerce Kemal Pir, binlerce Haki Karer ve binlerce Ali Çiçek oldular.

Partimizin 41. Yılına girerken tüm zamanlardan daha kararlı, daha iradeli ve daha örgütlü en sert savaş koşullarına hazırlıklı, özgürlük uğruna en yüksek fedai ölçüleri özümseyen ve Önderliği ve halkı için gözünü intikam ve zaferden başka bir şeye dikmeyen bir gençlik mücadelesinin olacağı kesindir. Partimiz PKK’nin 41. Yıl mücadelesinin büyük başaracağına yürekten inanıyor ve özgürlük bayramına dönüşeceği büyük bir mücadeleyi ortaya koyacağımızı belirtmek istiyoruz. Bu temelde tüm Kürdistan gençliğini BAŞKALDIRARAK ‘TECRİDİ KIRMA, FAŞİZMİ YIKMA VE KÜRDİSTAN’I ÖZGÜRLEŞTİRME’ hamlesine katılmaya ve parti bayramımızı direniş bayramına dönüştürmeye çağırıyoruz.

26 Kasım 2018
KOMALÊN CIWAN KOORDİNASYONU

Related Articles

Bir yanıt yazın

Check Also

Close
Close