AçıklamalarGenel

Kürdistan’ın egidleşmiş fedai gençliği, ABD’yi pişman edecektir

YURTSEVER HALKIMIZA, TÜM DEVRİMCİ GENÇLİĞE VE BASINA

Bilindiği gibi son süreçte ABD tarafından mücadelemizin önder kadroları olan Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Murat Karayılan arkadaşlara dönük yakalanmaları veya ihbar edilmeleri karşılığında ödül verileceği kararı açıklanmıştır. Tarihin en komplocu ve karanlık devleti olarak gurur ve onurun kırıntısına bile sahip olmayan ABD yetkilisi; açıklamayı ‘gurur ve onur’ duyarak yapmış ve tüm dünyaya ilan etmiştir.

PKK mücadelesi, 40 yıllık özgürlük destanının ve direnişinin kimliğidir. Önder APO’yla başlayan soluk soluğa mücadele günümüzde milyonlarca Kürdistanlının özgürlük hayalleriyle bütünleşmiş durumdadır. Çıktığı ilk günden bu yana yaşamıyla, bağımsız duruşu ve özgür iradesiyle yine insanlık değerlerine olan eşsiz bağlılığıyla Ortadoğu’da çığır açmış, özgürlük ruhunu yüceltmiştir. Özgürlük uğruna ortaya koyduğu fedai direnişle komplocuları, sömürgecileri ve emperyalistleri şaşkına uğratmış ve dünya halklarına esin kaynağı olmuştur. Önder APO’nun genç ruhuyla yola çıkan mücadelemiz fosilleşmiş soykırımcı sömürgecilere her seferinde insanlık dersi vermiştir. Yaşamı uğrunda ölecek kadar seven fedai kahramanlık geleneğinin soykırımcı, sömürgeci ve emperyalist insanlık düşmanlarına karşı yürütmüş olduğu direniş bu kararla teslim alınmak ve tasfiye edilmek istenmektedir.

Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, halkların birbirinin kuyusunu kazmasına neden olan ve bunun üzerinden bir kan ve katliam imparatorluğu kuran bu emperyalist zihniyet bugün de aynı amaçlarla yeni bir kirli komplonun peşindedir. Tek amaçları Kürt ve Kürdistan halklarının özgürlük davası olan bir mücadelenin öncülerini kendi gözü dönmüş çıkarları için hedef haline getirmektedir. Bu karar Önderliğimize dönük geliştirilen uluslararası komplonun yeniden güncellenmesidir. Kürt ve Kürdistan halkına karşı yapılmış bir savaş ilanıdır. Nasıl ki Önder Apo üzerinde 9 Ekim 1998 tarihinde uygulanan tarihin en korkunç komplosuyla mücadelemiz tasfiye edilmek istenmişse bugün de alınan karar aynı amacı taşımaktadır.

Bu kararı alan komplocu emperyalistler bilmelidirler ki milyonlarda somutlaşmış bir halkın ve gençliğinin özgürlük savaşını bitiremezsiniz, teslim alamazsınız ve tasfiye edemezsiniz. Kürdistan’ın egidleşmiş fedai gençliği kurmuş olduğunuz tuzak ve komplolara boyun eğmeyecek, sessiz kalmayacak ve izlemeyecektir. Kirli ve insanlık düşmanı planlarınız tutmayacak, Kürdistan gençliğinin kurbanlık koyun olmadığını ibretle izleyecek ve aldığınız karara karşı pişman edileceksiniz. Önder APO’nun ruhu, bilinci ve iradesiyle kuşanmış Kürdistan devrimci gençliği nasıl ki ‘Güneşimizi Karartamazsınız’ eylemleriyle ateş topu olup tüm komplocuları yaktıysa, bugün her zamankinden daha fazla direnişe geçecek ve hesaplarınızı alt üst etmesini bilecektir.

Bu temelde Komalên Ciwan olarak tüm Kürdistan gençliğine çağrımız şudur: Komplocuların mücadelemize yeni bir komployu yaşatma ve yok etme amacına karşı bulunduğunuz her yerde ayaklanın ve eyleme geçin. Bu karardan geri adım atılıncaya kadar devrimci gençliğin gazabıyla direnişe geçilmeli ve yer yerinden oynamalıdır. Kürtlere yeni bir komployla tarihi tekerrür ettirmek isteyen karara karşı her yer eylem alanı haline getirilmeli, radikal bir direniş içerisine girilmelidir. Bulunulan her sokak, her mahalle, her şehir direniş mevzisi haline getirilerek Kürdistan’dan tüm dünyaya yayılmalıdır. Kürdistan Özgürlük Devrimi için tek yol DİRENİŞ’tir. Önder APO üzerinde sürdürülen tecrid, mücadelemiz üzerinde planlanan komplo ve Kürdistan üzerinde yürütülen faşizme karşı gün Devrimci Gençliğin direniş olup alanlara akması günüdür. TECRİDİ KIRMAK, FAŞİZMİ YIKMAK VE KÜRDİSTAN’ I ÖZGÜRLEŞTİRMEK İÇİN SERÎ HILDE, SERÎ HILDE, SERÎ HILDE…

10 KASIM 2018
KOMALÊN CIWAN KOORDİNASYONU

Related Articles

Bir yanıt yazın

Close