GenelRöportaj

Jiyan Koçer: İntikamımızı mutlaka alacak ve sonuna kadar şehitlerimizin yolunu takip edeceğiz

Başta savaş çeperlerinde canını feda eden, Erdoğan çetelerinin barbarca saldırılarına karşı set oluşturan, canlarını veren ve özgürlük fidelerini Kürdistan topraklarına eken bütün arkadaşları minnetle anıyor ve hepsini selamlıyoruz.

Bugün Efrîn’de sürmekte olan ve ‘Çağın Direnişi’ olarak adlandırılan savaş kesinlikle Kürt halkının ve Ortadoğu’nun gidişatını belirliyor. Çünkü bu Efrîn üzerinde yürütülen saldırılar Ortadoğu üzerine ve işgalci ulus-devlet, kapitalizm ve faşizm anlayışına karşı direnen özgür iradeye saldırıdır. O yüzden faşist Erdoğan ve çetelerinin bu  barbarca saldırıları kendi sonlarını ve Erdoğan’ın sonunu getirecektir.

Erdoğan daha önce de denedi ve kaç yıldır  Rojava’ya dönük saldırılar yapmaktadır. Daha önce Kobanê’ye nasıl barbarca bir tutum ile saldırıldı ancak hepimiz nasıl yenilgiye uğrayıp kırıldığını hep beraber gördük. Özgür irade ile beraber saldırılara karşı gelişen başkaldırı zaferi getirdi. O yüzden ikinci defa bu saldırıları Efrîn şahsında tekrarlıyor ancak şimdiden yenilmiştir. Efrîn’deki halkımızla beraber direnen YPG-YPJ-QSD bütün barbarca ve ileri teknolojik saldırılarına rağmen bir karış Efrîn toprağını dahi alamamıştır. Bu başlangıç, zaferi getirmiştir zaten. Bunu en başta belirtmek gerekiyor. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde kendi başına, kendi iradesiyle bu kadar basit imkanlarla böylesi bir durumla karşı karşıya kalıp savaşan başka bir halk yoktur. Önder APO’nun fikir ve felsefesiyle örgütlenmiş, eğitim almış ve bu temelde kendini ilerletmiş ve bağlılığını geliştirmiştir halkımız. Görüyoruz 2-3 yaşındaki çocuklar, 70 yaşındaki anne ve babalar öldürülüyor, katlediliyor. İnsanlığa karşı, Erdoğan çetelerinin şahsında ahlaksız bir kültür en üst düzeyde yaşamaktadır. Bu saldırılar bu çeteler tarafından yapılsa da, onların arkasında duranlar daha faşist ve ahlaksızdırlar. Bugün eğer bütün dünya bu saldırıları görüp izliyorsa, buna karşı bir tepki geliştirmiyor ve kınamıyorsa onlar da bu saldıların ortağı ve bir parçasıdırlar. O yüzden çağrımız şudur arkadaşlar; Rusya’nın Kürt halkına karşı ihaneti Efrîn şahsında tekrar etmiştir. Bizler Kürt halkı olarak irademizi ve birliğimizi güçlendirecek, kendimize inanacak, kimseden bir beklenti içinde olmayacak ve kimseden bir şey talep etmeyeceğiz.

Kürt gençliği, genç kadınlar ve kahraman halkımız yürütülen bu faşizme karşı başkaldırmalı, kendine inanmalı ve sonuna kadar direnmelidir. Bu direnişi mutlaka başarıya ve zafere ulaştıracağız. Halkımızın kazanımları ve Kürdistan topraklarında yaşanan ilerlemeler bütün Ortadoğu’ya insanlığın ve özgür insan iradesinin yeniden doğuşuna bir mirastır. Bu temelde bizler şunu söylüyoruz; eğer Türk devleti böyle bir duruma gelmiş, her yandan barbarca, gözü kararmış bir biçimde Kürdistan topraklarına saldırıyorsa, bilmelidir ki bu onların yanına kalmaz ve biz bu saldırılara karşı sessiz kalmayız.

Her Kürt genci ve genç kadını bu saldırılara karşı fedai bir kalkan gibi tereddütsüz ve her saniye faşizmin kalbinde kendini dört parçaya ayırmalı ve her parçada faşizmin kökünü kazımalıdır. Bu tutum Avesta ve Arînlerin şahsında yaşamaktadır. Bilsinler ki binlerce Avesta, milyonlarca Arînimiz vardır. Biz hiçbir zaman faşist bir devletin, Erdoğan ve çetelerinin topraklarımızda bir katliam, soykırım yapmasına izin vermeyeceğiz. İntikamımızı mutlaka alacak ve sonuna kadar şehitlerimizin yolunu takip edeceğiz.

Bugün Rojavaya dönük yapılan saldırılar, Sur ve Cizre’ye yapılan saldırılardan uzak ve bağımsız değildir. KDP’nin de, Efrîn’e dönük saldırılara karşı gençlerimizin yağdığı protesto ve eylemlere saldırması, yine bu saldırılardan bağımsız değildir. Faşist İran rejiminin Kirmanşah, Merivan ve Sinê’ye saldırması da bu saldırılardan bağımsız değildir ve hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Bilsinler ki Kürt gençleri artık eski Kürt genci değildir. Özgür kadın, özgürlük yolunda büyük bir atılım yapmıştır. Özgürlük yoluna girmek muhakkak ki çok yakındır. Biz bunu çok yakından görüyoruz. Bunu bütün dünyada bir tecrübe haline getirmek gerekiyor. YPG ve YPJ şahsında bu yaşıyor. Bu yüzden bütün özgürlük savaşçılarını selamlıyoruz. Bilsinler ki özgürlük gerillası onların arkasında, her an hazırdır direniş cephelerinde yer almaya. Erdoğan şahsında ateşe dönen cephelerde faşizmi yakıp yok etmeye hepimiz hazırız.

Tüm arkadaşları selamlıyorum.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”//ok.ru/videoembed/613801921071″ frameborder=”0″ allow=”autoplay” allowfullscreen></iframe>

Related Articles

Bir yanıt yazın

Check Also

Close
Close