AçıklamalarGenel

Gençliğin 9 Ekim’e cevabı, örgütlenmek, eğitmek ve eyleme geçmek olmalıdır

YURTSEVER HALKIMIZA, KURDİSTAN GENÇLİĞİNE VE BASINA

Rêber Apo şahsında Kürt halkına ve gençliğe karşı 9 Ekim 1998 tarihinde başlatılan tarihi uluslararası komplonun 20. Yıldönümünü yaşıyoruz. Bu yıldönümünde halkımıza, gençliğe ve tüm insanlığa karşı geliştirilen bu kirli ve vahşi saldırıda yer alan tüm emperyal ve kapital güçleri en devrimci öfkemizle lanetliyor ve direnişi yükselterek hesabını kat be kat sorulacağını belirtiyoruz. Uluslararası komploya karşı Rêber Apo etrafında kenetlenerek, özgürlük mücadelesi veren ve direnen herkesi selamlıyoruz.

Önder APO’nun, “Genç başladık genç başaracağız” şiarıyla örgütlenen gençlik olarak komplo her açıdan ele alınmalı ve komployu boşa çıkaran Apocu paradigma sokak sokak, mahalle mahalle bütün dünyaya yayılmalıdır. Bu yönüyle Kürdistan ve Ortadoğu gençliği olarak her genç, komployu gerçekleştiren kapitalist güçlere karşı amansız bir mücadelenin yürüyüşçüsü olabilmek için daha fazla örgütlenmeli, daha fazla kendini eğitmeli ve daha fazla eylemselliğe girmelidir. Gençliğin fedai ruhu bütün alanlara bir coşku seli halinde akmalıdır. Nasıl ki 6-8 Ekim Kobane serhildanı ve şehir direnişleri sürecinde gençlik Apocu mücadeleyi bütün dünyaya taşırarak faşizmin korkusu olduysa komplunun 20. Yılında da aynı ruh ve direnişle faşizm yerle bir edilmelidir.

Yurtsever ve devrimci gençlik olarak şunu iyi bilmeliyiz ki eğer fırsat verirsek hegemonik güçler yeni komplolarla özgürlük mücadelesini tasfiye etmek isteyecektir. Böyle bir tehlike bütün vahşetiyle her gün kendini göstermektedir. Buna karşı Kürdistan ve Ortadoğu da büyük kazanımların elde edilmesi ve faşizmi yıkmanın imkanları da her zamankinden fazladır. Eğer Apocu çizgide örgütlülüğü ve eylemselliği yükseltirsek hem yeni komploların önünü almış olacağız hem de devrimin dinamik gücü olarak devrime öncülük etmiş olacağız. Önder APO’ ya Devrim şehitlerine ve halka bağlılık bu sorumluluğu bizlere yüklemektedir.

Bu temelde bu tarihi mücadelede uluslararası komploya karşı Rêber Apo etrafında ateşten çember kuran, “Güneşimizi Karartamazsınız” direnişçilerini şehit Ebu Müslüm Doğan’dan başlayarak, Nazelin Korkut ve son olarak Ümit Acar yoldaşa kadar olan direniş çemberinden yer alan tüm yoldaşlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Bu temelde uluslararası komployu boşa çıkartma mücadelesini geliştirerek Rêber Apo’nun fiziki özgürlüğünü sağlayana kadar sürdüreceğimizi ve zafer kararlılığıyla İmralı duvarlarını yıkacağımızın sözünü veriyoruz.

Komalên Ciwan Koordinasyonu
08.10.2018

Related Articles

Bir yanıt yazın

Close