AçıklamalarGenel

Komalên Ciwan: ‘Apocu Gençlik 1 Kasım Dünya Kobanê Günü ruhuyla mücadeleyi kat be kat arttıracaktır’

YURTSEVER HALKIMIZA, TÜM DEVRİMCİ GENÇLİĞE VE BASINA

1 Kasım 2014 günü tüm dünya da gençlik öncülüğünde milyonlarca insan DAİŞ faşizmine karşı direnen Kobanê direnişçilerine destek amaçlı meydanlara çıkıp bir dayanışma ruhu başlatmış ve bugünü 1 Kasım Dünya Kobanê günü olarak ilan etmişlerdir. Açığa çıkan bu ruh Kobanê de fedai bir direnişi doğmuştur. Bu fedai direniş DAİŞ’in sonunu getirmekle kalmamış aynı zamanda halkımıza, gençliğe ve tüm insanlığa karşı geliştirilen vahşi saldırılara da cevap olmuş Rojava Devrimini boğmak isteyen tüm emperyalist güçlerin emellerini boşa çıkartmıştır. Bu vesileyle 1 Kasım Dünya Kobanê gününü kutluyor. Başta sürece öncülük eden gençlik olmak üzere tüm başkaldıranları saygıyla selamlıyor, Kobanêyi küllerinden yeniden doğuran ve bu uğurda şehit olup DAİŞ’i ve destekçilerini yenilgiye uğratanları saygıyla anıyoruz.

Eylül 2014’te DAİŞ çetelerinin Kobanê’ye işgal saldırılarının amacı Rojava Devrimini boğmak ve devrimle özgürleşen Kürt, Arap, Ermeni, Süryani ve Türkmen halklarını yeniden köle durumuna getirmekti. Buna karşı 6-8 Ekim Kobanê Serhildanları süreciyle Apocu gençlik mücadeleyi bütün dünyaya taşırarak faşizmin korkusu haline gelmiş, 1 Kasım Dünya Kobanê günü ruhunun açığa çıkmasına ve halkların zaferine dönüşmesine öncülük etmiştir. Kobanê de kazanılan zafer tüm dünya halklarının zaferi olmuştur.

Düşmanlar insanlıktan pay almamış bir şekilde devrimimizi boğmayı hedeflemektedirler. Tam da bugünlerde Faşist Erdoğan ve işbirlikçileri ‘’Fırat’ın Doğusu‘’ diyerek devrimimizi hedef almaktadırlar. Bugün Dêra Zor’da DAİŞ’e karşı savaş yürütülen bir dönemde Faşist Erdoğan ve çeteleri Kobanê ve Girêspî’ye yapmış oldukları bu saldırılarıyla DAİŞ’in yanında olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlardır. Apocu Gençlik öncülüğünde dalga dalga yayılan direnişle özgürleşen Kobanê’ye yapılan saldırıya karşı elbetteki Apocu Gençlik sessiz kalmayacak, mücadeleyi kat be kat arttıracaktır. Bu nedenle nasıl ki tüm bu faşist saldırılara karşı Apocu Gençlik 1 Kasım Dünya Kobanê Günü ruhuyla alanları doldurup barikat barikat direnip faşizmin tüm planları boşa çıkardıysa bugün de aynı mücadelenin takipçileri olacağımızı belirtiyoruz.

Her zaman olduğu gibi Faşist Erdoğan ve çeteleri seçim öncesi yaptığı saldırı ve kara propagandalarıyla azalan ömrünü uzatma hedefine devam etmektedir. İktidarını garantilemek istediği her dönem de başvurduğu bir yöntem olan Kürt ve Kürdistani değerlere saldıran faşizm bunu birçok sefer katliamlarla yürütmüştür. 7 Haziran seçimleri öncesi DAİŞ maskesiyle Kobanê’ye saldıran Erdoğan diktası bugün yerel seçimler öncesinde de bu yönlü katliamlara yönelmek istemektedir. Fakat bilinmelidir ki ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar Kürdistan Gençliği Rojava Devrimine uzanan her türlü faşist sömürgeci eli kıracak ve ne koşulda olursa olsun düşmanların tüm işgal planlarını alt üst edecektir.

Bu temelde tekrarda özelde Ortadoğu halkları ve devrimci gençliği, genelde ise bütün dünya devrimci ve demokrat gençliğinin 1 Kasım Dünya Kobanê Gününü kutluyor tüm gençliği işgalci AKP-MHP ittifakının saldırılarına karşı ‘Serî Hilde’ ruhuyla devrim alanlarını sahiplenmeye çağırıyoruz.

01.11.2018
Komalên Ciwan Koordinasyonu

Related Articles

Bir yanıt yazın

Close