AçıklamalarGenel

Xakurkê’yi ülkemize cennet, düşmana ve işbirlikçilere cehenneme çevirelim!

Kürdistan Halkının Yurtsever, Yiğit ve Kahraman Gençliğine

Sömürgeci Tc devleti ve onun yeminli Kürt ve Kürdistan düşmanları olan AKP-MHP faşist rejimi tarafından yıllardır aralıksız bir şekilde Xakurkê’ye yönelik devam eden işgal saldırıları zirveye ulaşmıştır. Sömürgeci Tc devlet geleneğinin son temsilcileri olan AKP-MHP faşist rejimi bütün politikalarını Kürt imhası ve inkârı üzerinde yürütmektedir. Kürt Özgürlük Hareketiyle kazanımlarını ilk defa kalıcı hale getiren Kürdistan halkının bu kazanımlarına tahammül edemeyen Akp-Mhp faşizmi yıllardır bu kazanımların kalıcı hale gelmesinden dolayı büyük bir korku içerisine girmiştir. Bunun için Kürdistan’ın birçok bölgesine yönelik işgal saldırısı yürütmektedir. 20. Yy.’dan kalma, geri ve çürümüş manda ve himaye siyasetini bu işgal saldırılarıyla canlandırmaya çalışan sömürgeci Tc devleti, bunu da KDP ve YNK ihanetçi-işbirlikçi şebekelerin yardımıyla yürütmektedir.

Xakurkê’ye yapılan işgal saldırısı ne ilk ne de son işgal saldırısıdır. 1983’ten bu yana KDP’nin bizzat açık desteğiyle 30 kez sözde sınır ötesi işgal saldırıları düzenlemiştir. Bunların en kapsamlısı ise 2008’de Zap’a yapılan işgal saldırısıdır. Bu saldırıları boşa çıkaran kahramanca direnen gerillayla direnişe geçen başta Amediye, Bamernê ve Başûrê Kurdistan halkı olmuştur. Bugünde KDP’nin ihanetiyle 30. kez bir işgal saldırısı gerçekleşmiştir. Bu 30. İşgal saldırısında KDP ve Akp’nin kirli ilişkileri çok net şekilde açığa çıkmıştır. Bradost alanına yapılan bu işgal saldırılarını öyle basit saldırılar olarak ele almamak gerekiyor. Sömürgeci Tc devletinin Bradost alanına hakimiyet sağlaması demek Başûrê Kurdistan’ın bütün kazanımlarının tehlikeye girmesi demektir. Sömürgeci Tc devleti işgal saldırılarını Efrin’de olduğu gibi demografyasını değiştirmek, coğrafyasını rant sahasına açıp talan etmeyi planlamaktadır. Böylelikle Başûrê Kurdistanı KDP ihanetiyle tümden işgal ederek yeni Osmanlıcılık fikrini canlandırmak isteyecektir. Ulusal bilince sahip ve ulusal birliği savunan her bir Kürt, KDP’nin bu ihanetçi duruşuna karşı radikal bir şekilde tutum ortaya koymalıdır. Nasıl ki Şeladizê’de halk bütün kin ve öfkesini Tc’nin işgal üslerine kustuysa, nasıl ki zindanlardaki açlık grevi direnişleri direnmenin kazanmak olduğunu gösterdiyse, bugünde aynı ruhla ve kararlılıkla sömürgeci Tc’nin işgal saldırılarına karşı en radikal tutumu almanın zamanı gelmiştir. Tarihte olduğu gibi bugünde ihanet çizgisine karşı direniş ve kahramanlığın galip geleceğini bütün dünya aleme göstermelidir.

Başûrê Kurdistan halkımızın ve gençliğinin yıllarca büyük bir emek, çaba ve özlemle elde etmiş olduğu kazanımlarını KDP ve ihanetçi işbirlikçi kesimler eliyle sömürgeci Tc devletine peşkeş çekmenin öyle kolay olmayacağını herkesin bilmesini istiyoruz. Kürdistan gençliğinin bu konudaki tavrı her zamankinden daha radikal ve sert olacaktır. Onun için Kürdistan halkının yurtsever, yiğit ve fedakar gençliği şunu iyi bilmeli ki; Bradost alanına yapılan işgal saldırıları öyle sıradan saldırılar değildir. Çok kapsamlı bir işgal saldırısıdır. Bu kadar kapsamlı bir saldırıya karşı tüm Kürt gençliğinin tavrı ve tutumu yönünü bu alanlara vermek olmalıdır.

Bütün Kürdistan gençliğini, açlık grevi direnişçilerinin ruhuyla Bradost’u sahiplenmeye Başûrê Kurdistan gençliğini Xakurkê de Türk işgaline karşı canlı kalkan olmaya çağırıyoruz. Tarih özgürlük hareketimizin 45 yıllık mücadele ve direnişini başarıları ve kazanımlarla dolu olduğunu yazmıştır. Bundan sonrası içinde yazacaktır. Xakurkê ve Bradost alanına sömürgeci Tc devleti girebilir ama çıkması o kadar kolay olmayacaktır. 2008’deki gibi işgalci Tc ordusu askeri güçlerini gerillanın pençelerinden tereyağından kıl çeker gibi çekip alamayacaktır.

Bunun için Kürdistan halkının yurtsever, yiğit ve fedakar gençliğine çağrımızdır; gelin Xakurkê’yi ülkemize cennet, düşmana ve işbirlikçilere cehenneme çevirelim. Direnerek bugünlere geldik, direnerek başardık, direnerek zaferi elde edeceğiz. Direnen kazanır direniş kazandırır.

Devrimci Selam ve Saygılar
11 Haziran 2019
Komalên Ciwan Koordinasyonu

Related Articles

Bir yanıt yazın

Check Also

Close
Close