AçıklamalarGenel

Komalên Jinen Ciwan: Önder Apo Efrîn’de cesaret kaynağımız

“Önder Apo Efrîn’de moral, cesaret kaynağıdır. Efrîn zaferi Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünün teminatı olacaktır”

Tüm halkımızın da bildiği gibi gerçekleştirilen uluslararası komplo ile 15 Şubat 1999 tarihinden itibaren Önderliğimiz İmralı çarmıhında esir tutulmaktadır. 5 Nisan 2015 tarihinden itibaren de kendisinden hiçbir şekilde haber alınmamıştır.

‘ÖNDER APO EFRÎN’DE MORAL VE CESARET KAYNAĞI’

Sömürgeci faşist TC devleti Önder Apo’yu esir alarak Kürt özgürlük hareketini bitireceğini, Kürt halkını ve mücadelesini yok edip tarih sayfasından sileceğini sanmaktadır. Bu şekilde bizi yok edeceği yanılgısına kapılmıştır. Fakat bilmediği yada anlamadığı en temel husus, Önderliğimizin bizde yarattığı ve dalga dalga yayılan, dünyanın her yerini sarmış olan mücadele ruhudur. Faşist TC devleti bir halkın iradesini tutsak alamayacağını en iyi şekilde o halkın gösterdiği direnişte görecektir. Bunun en somut örneği de şu an Efrîn’de yaşanmaktadır. ‘Onurlu bir yaşam olmayacaksa hiç yaşanmayacak, özgür bir yaşam olmayacaksa hiç yaşanmayacak’, bugün Kürdün hatta tüm ezilenlerin şiarı olmuştur.

Dolayısıyla Önder Apo bugün fiziki olarak tutsak olabilir ancak, bu gün Efrîn’de her direniş cephesinde, her mevzide savaşan tüm yiğit savaşçıların yanı başındadır. Her birinin moral, cesaret kaynağıdır. Her birinde açığa çıkan direniş ruhunun, mücadelenin kaynağıdır. faşist TC devleti Efrîn’de, tarihinde hiç görmediği bir hezimeti yaşayacaktır. Çünkü karşısında duran Önder Apo’nun iradesidir ve asla diz çökmeyecek boyun eğmeyecek, boyun eğdirecektir.

‘HAİN KOMPLONUN HESABI SORULACAK’

Yine biz genç kadınların umut ve inanç kaynağı olan Önder Apo’nun 19. esaret yılında belirtmek istiyoruz ki, varlık ve yaşam gerekçemizin esir tutulmasına karşı sessiz kalmayacağız. İnsanlığın tarihinde kara bir leke olarak hatırlanacak 15 Şubat gününü ve komplosunu lanetliyoruz. Biz genç kadın örgütü olarak Önderliğimize karşı gerçekleştirilen bu hain komploya da cevap olmak için tüm alanlarda seferberlik ruhu ile Efrîn direnişinde yer alacağımızı ve faşist sömürgeci TC çetelerine karşı da en büyük cevabı Efrnî direniş mevzilerinde vereceğimizi belirtiyoruz. Zaten direniş mevzilerine bugüne kadar onlarca genç kadın akın etti ve bundan sonrada akın etmeye devam edecek ve Önderliğimize karşı gerçekleştirilen hain komplonun hesabı sorulacaktır.

‘7’DEN 70’E DİRENİŞ MEVZİLERİNE…’

Bu temelde tekrardan tüm genç kadınlara çağrımızdır. Önder Apo’nun etrafında ateşten bir çember olmak için seferberlik ruhu ile tüm alanlarda öncülük ederek herkesin yönü Efrîn’e çevrilmelidir. Genç kadınlar öncülüğünde tıpkı Kobanê’de olduğu gibi 7’den 70’e herkes direniş mevzilerine akın etmeli ve faşist TC ye Önder Apo’ya bağlılığın ve Önder Apo’nun yarattığı direniş ruhunun gücünü dost düşman herkese göstermelidir. Efrîn zaferi Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünün teminatı olacaktır. Kazanan direniş, kaybeden sömürgeci faşist uluslararası komplocular, çetebaşı Erdoğan ve çeteleri olacaktır.

Related Articles

Bir yanıt yazın

Close