AçıklamalarGenel

‘Savaşan özgürleşir, özgürleşen güzelleşir, güzelleşen sevilir’

Komalên Ciwan: Çok iyi biliyoruz ki Navdar yoldaşın çizdiği bu yoldan yürüyecek olan binlerce Kürt genci olacaktır. Bu yol da Özgür Kürdistan Dağları’ndan geçmektedir.

Her anının mücadele ve direnişle geçtiği 40 yıllık mücadele tarihimizde sayısız kahramanlık örneği bulunmaktadır. Her kahraman şehidimiz; yolumuzu aydınlatmış, mücadele azmimizi doruklara çıkarmış ve Özgür Kürdistan’da özgürce yaşanması adına büyük fedakarlıklar göstermiştir. Navdar Serhat arkadaş da Efrin deki çağın direnişine bu fedai ruhla katılarak Gençlik Hareketi’nin öncülük rolünü en iyi şekilde yerine getirmiş ve savaşın en ön cephelerinde kahramanca savaşarak şehitler kervanına katılmıştır.

Önder Apo “PKK, şehitler partisidir” demiştir. Şüphesiz şehitlerin partisinde onlara layık bir şekilde direnmek ve mücadeleyi büyütmek bizler açısından en büyük yaşam gerekçesidir.

Onların yükselttiği mücadele bayrağını her zaman daha yükseklere taşımak ve her şehidin intikamını bedeli ne olursa olsun almak PKK şehitler partisinin kırmızı çizgisi olmaktadır. İşte Navdar Yoldaş (Davut ÖZSULAR) da bu yolda sonuna kadar direnerek; mücadele hayatını tümden şehitlerin mirasına sahip çıkma ve layık olma temelinde geçirmiştir. 2014 yılında Almanya’dan mücadele saflarına katılan Navdar Yoldaş, aslen Serhad’in Kars kentindendi. Daha küçük yaşlarda faşist, soykırımcı devletin Kürt Halkı üzerindeki baskı, sömürü ve asimilasyonundan kaynaklı ailesiyle birlikte Avrupa’ya göç etmek zorunda kalmıştır. Ailesinden ve çevresinden aldığı büyük bir yurtseverlik kültürüyle büyümüş ve Avrupa’ nın yozlaştıran yaşamına karşı büyük bir öfke ve nefretle karşı çıkarak kısa süre içinde gençlik hareketi çalışmalarına katılmıştır. Burda da bir süre emek verdikten sonra asıl mücadele yerinin Kürdistan Özgürlük Hareketi olduğunu erken kavramış ve 2014 yılında yönünü özgürlük dağlarına çevirmiştir.

Nerde, ne zaman, ne görev olursa; büyük bir kararlılık ve moralle katılan Navdar Yoldaş; arkadaşları arasında büyük bir fedakarlık, emek örneği ve coşkulu özellikleriyle tanınıyordu. Navdar yoldaşın en büyük hayali Önder Apo’ nun da belirttiği ‘savaşan özgürleşir, özgürleşen güzelleşir, güzelleşen sevilir’ sözünde olduğu gibi faşist düşmana karşı savaşarak özgürlük mücadelesini zafere götürmekti. İşte bu temelde;Efrin Çağın Direnişi hamlesine büyük bir coşku ve moralle katılan Navdar Yoldaş, direnişin 62. Gününde ülkesi ve halkını savunmak için Cindirese’ nin en ön cephelerinde sonuna kadar direnmiş ve bu uğurda şehitler kervanına katılarak haklı mücadelemizin zafer çizgisinin sembollerinden biri olmuştur. Navdar yoldaş mücadele pratiğiyle sözünün eri bir duruşun sahibi olmuş ve gerçekten de özgürlüğe olan bağlılığını savaş sahasında ispat etmiştir. Bu temelde başta Navdar yoldaşın ailesi olmak üzere tüm yurtsever halkımıza başsağlığı diliyor ve şehidimizin kanını yerde bırakmayacağımızın, faşist Tc sömürgeciliğini parçalayarak cevap olacağımızın sözünü veriyoruz.

Çok iyi biliyoruz ki Navdar yoldaşın çizdiği bu yoldan yürüyecek olan binlerce Kürt genci olacaktır. Bu yol da Özgür Kürdistan Dağları’ndan geçmektedir. Bu temelde Kürdistan’ın yiğit gençliğini şehitlerimizin yükselttiği direniş bayrağını daha da yükseklerde dalgalandırmak ve devrimci intikamla Kürdistan’ın kutsal topraklarını faşist düşmana mezar etmek için mücadele saflarımıza çağırıyoruz.

Related Articles

Bir yanıt yazın

Check Also

Close
Close