AçıklamalarGenel

15 Ağustos diriliş bayramımız kurtuluş ve zafer bayramına dönüşecektir

YURTSEVER HALKIMIZA, TÜM DEVRİMCİ GENÇLİĞE VE BASINA

Hareketimiz ve halkımızın varoluş ve özgür yaşam mücadelesinin en önemli aşaması olan ve Kürt halk gerçeği eksenli başlatılan halkların özgür yaşam mücadelesinin günü ve Ortadoğu halkları için bayram niteliği taşıyan 15 Ağustos’un yıl dönümünü kutluyoruz.

Tüm Kürdistan ve Ortadoğu halklarının bu günü bayram coşkusu ile karşılayacağı günlerin arifesinde olduğunu ve sıkılan ilk kurşunun karanlıkları hala parçalayıp aydın geleceğin yaratıcı gücü olduğunu görmekteyiz.

Önder APO’nun büyük Kürt direnişçilerinden devraldığı direniş geleneği, Hakiler, Mazlumlar, Dörtler ve 14 Temmuz direnişleri ile sarsılmaz ve yıkılmaz bir iradeye dönüşürken, Agit yoldaş öncülüğünde gelişen Eruh ve Şemzinan eylemleri sadece yerel faşist devletlerin değil insanlığını başına bela olan Gladio yapıları ve hegemonik faşist yapılara da ağır bir darbe olmuştur. Kürt halkı, tam bitti denildiği anda bu büyük devrimci öncülerin sarsılmaz ve yıkılmaz iradi duruşları ve eylemleri ile kendini küllerinden yeniden yaratmıştır. Bundandır ki Kürt halkı 15 Ağustos’u diriliş müjdesi olarak görmüş ve yeniden doğuş kaynağı olarak değerlendirmiştir. Nasıl ki Kürtler öncülüğünde gelişen ve Demirci Kawa ile sembolize olan Newroz tüm Ortadoğu da özgürlüğü sembol edip halkların baharı olmayı başarmışsa 15 Ağustos diriliş ve direniş bayramı da Bakur ve Rojava başta olmak üzere tüm Kürdistan ve Ortadoğu’ya özgürlük ve yeniden doğuşu getirecek milat olacaktır.

İlk kurşunun yankısı sömürgeci ve faşist bir çok yüreğe korku salıp, onları sarsarken bir çok yüreğe de özgürlük tohumları atmayı başarmıştır. İlk kurşun Kürdistan da ölümden yaşam doğurtmayı, korkudan cesaret yaratmayı, karanlıktan aydınlık yaratmayı başarmış ve nesiller boyu yeniden doğuşun en büyük sembolü olacaktır. Kürdistan gençliği öncülüğünde başlayan bu isyan bu gün tüm Ortadoğu gençliğini kucaklayacak noktaya gelmiş ve gençlerin en önemli özgürlük eğilimi olmuştur. 15 Ağustos 1984 yılında genç bir duruş, genç bir ruh ve genç bir atılım olan bu hamle otuz dört yıl geçmesine rağmen hala genç ve diriliğini korurken aynı coşku ve heyecanla bu gün bir çok alan da bayram şenliği gibi kutlanmaktadır

Özgürlük, eşitlik ve adalet bayramının büyük öncü komutanı olan Agit yoldaştan, Delal yoldaşa, Baran yoldaştan Atakan yoldaşa kadar tüm devrim şehitlerine sözümüz 15 Ağustos diriliş bayramımız kurtuluş ve zafer bayramına dönüşecektir. Kürdistan’ın özgürlük zaferi Ortadoğu’nun özgürlük devrimi ile taçlandırılıncaya kadar Kürdistan gençlik hareketi olarak öncü mücadelemizi vermeye devam edip, büyük şehitlerimizin hayali olan özgür yarınları halkımız ve Önderliğimiz ile birlikte Kürdistan da gerçekleştirme sözünü yineliyoruz. Bu temelde 15 Ağustos diriliş bayramını tüm Kürdistan ve Ortadoğu gençliğine kutluyor ve egit yürekli tüm gençleri SERİ HİLDE ruhuyla özgürlük dağlarına çağırıyoruz.

14.08.2018

Related Articles

Bir yanıt yazın

Close