GenelRöportaj

Gençler, özgür dağlara, savunma güçlerine katılmalı

KCK Genel Başkanlık Konsey üyesi Sozdar Avesta, genç ve genç kadınlara çağrıda bulunarak, özgürlüğe doğru gittiğimiz böylesi bir dönemde gençlik tarihe damgasını vurmalı özgür dağlara, savunma güçlerine katılmaları gerektiğini söyledi.

KCK Genel Başkanlık Konsey üyesi Sozdar Avesta, Kürdistan gençliği, özgürlük isteyen ve Apocu gençliği özgürlük mücadelesine katılma çağrısında bulunarak, Komalên Ciwan, Komalên Jinên Ciwan ve mücadeleyi yükselten fedai gençliği selamladı.

‘Gençliğin duruş, öncülük ve tutumu stratejiktir’

Avesta, Kürdistan özgürlük mücadelesinin çok önemli bir aşamada olduğunu vurgulayarak, Her yönden bu aşamayı başarmamız için Kürdistan ve bölge gençliğinin duruş, öncülük ve tutum misyonunun çok önemli ve stratejik olduğunu söyledi.

Gençliğin mücadelesi tüm kesimlerin mücadelesini ortaya çıkardı

Kürdistan ve Apocu gençlik, geçmiş 40 yılın mücadelesi içerisinde kendini ispatladığını, binlerce özgürlük şehidi verdiğine dikkat çeken Avesta, Kürdistan’da özgürlük mücadelesi öncülüğünde büyük bir mücadelenin yürütüldüğü bu mücadelenin de halkların, toplumun, kadının ve bütün kesimlerin mücadelesini ortaya koyduğunu belirtti. Avesta, Mücadele içerisinde düşmanın bütün planlarını boşa çıkarma, uluslararası komplonun boşa çıkartılması, Kürdistan halklarının özgür irade sahibi yapma, öncülük ve bu aşamaya genç, genç kadın ve kadının öncülüğünde olduğunu ifade etti.

Önder Apo’nun özgürlüğü için gençlik mücadele etmeli

Halklar Önderi Abdullah Öcalan’ın uluslararası komplo sonucu esir alınışının 20’inci yılında olduğunu ve KCK ve KJK’nin İmralı siteminin yenmek ve Öcalan’ın özgürlüğü için yemini olduğunu hatırlatan Avesta, “Tarihi kararlar ışığında Önder Apo’nun özgürlüğü ve faşizmi yenmek için yeminimiz var. Bu aşamada en çokta duruş sahibi ve mücadeleci tutum içerisinde olması gereken genç kadın ve bütün Apocu gençliktir” dedi.

Kürdistan ve Apocu gençlik görevlerine sahip çıkmalı

Avesta, “Nasıl ki özyönetim direnişlerinde Axinlerin, Çiyagerlerin, Serhildanların ve bütün özyönetim şehitlerinin öncülüğünde büyük bir mücadele verildiyse yine onların ruhuyla Kürdistan ve Apocu gençlik görevlerine sahip çıkmalı” dedi. Avesta, Kürdistan’ın dört parçasında ve dışında büyük bir mücadele verildiğini belirterek, Kuzey, Rojava, Güney, Doğu, Kuzey Suriye, İran ve Türkiye’de artık demokrasi, özgürlük ve eşitliğin ağır bastığını söyledi.

‘Özgürlük dağda, gerilla yaşamında’

Öcalan’ın özgürlüğünü mutlaka sağlayacaklarını belirten Avesta, İmralı sistemi ile yaşamayacaklarını ve bu sistemi de en çok parçalayacak, mücadeleyi büyütecek genç kadın ve gencin öncülüğünde olacağına dikkat çekti. Avesta, Özgürlüğün dağda, gerilla yaşamında olduğunun altını çizerek, özgürlük, eşitlik, özgür irade, mücadele ve direnişte bunun da genç ve genç kadının görevi olduğunu söyledi.

Gençler, özgür dağlara, savunma güçlerine katılmalı

Avesta, Son olarak Kürdistan ve Apocu gençliğe çağrıda bulunarak, “Kapitalist sistemin içerisinde yaşamanın ölüm, erime, iradesizlik, kendini inkar etme ve hakikatten uzaklaşma olduğunu her genç bilmelidir. Bu esas üzerine gençler özgür dağlara, savunma güçlerine katılmalı ve kendilerini savunma, iradelerine sahip çıkmalıdır. Özgürlük için her dönemden fazla bu dönem gençliğin dönemidir. Özgürlüğe doğru gittiğimiz bu dönemde gençliğin döneme damgasını vurmalıdır. Her gencin özgür dağlarda Önderliğin askeri ve şehitlerin izinde yürümelidir” diye konuştu.

Related Articles

Bir yanıt yazın

Check Also

Close
Close